PICAXE – konstrukce, tipy & triky

Programming Editor na Windows 8 64-bit – (pdf, 1,3 MB)

Operační systém Windows 8 64-bit vyžaduje, aby hardwarové ovladače byli digitálně podepsané. Tento podpis u ovladačů pro PICAXE chybí. Jak tuto situaci vyřešit popisuje tento návod.

Jak začít s PICAXE? – (pdf, 1,3 MB)

V tomto dokumentu jsou obsaženy všechny informace, které budete potřebovat pro snadný start s vaším PICAXE. Jak získat nebo si vyrobit programovací kablík se dozvíte zde. A zde si můžete zdarma stáhnout nejnovější verzi programovacího prostředí Programming Editor.

Vývojová deska AXEboard-08 – (pdf, 579 kB)

Tato vývojová deska je určena pro snadnou realizaci pokusných i definitivních zapojení s mikrokontrolérem PICAXE-08, 08M a 08M2. Napájecí napětí desky je stejnosměrné v rozmezí +8 až 15 V. Napětí nemusí být stabilizované. Pozn: v současné době je tato vývojová deska nabízena ve zmenšeném provedení, osazená součástkami, určenými pro povrchovou montáž.

(e-shop)

Vývojová deska AXEboard-28 – (pdf, 1,15 MB)

Tato vývojová deska je určena pro snadnou realizaci pokusných i definitivních zapojení s mikrokontrolérem PICAXE-28X1 a 28X2. Napájecí napětí desky je stejnosměrné v rozmezí +8 až 15 V. Napětí nemusí být stabilizované. Pozn: v současné době je tato vývojová deska nabízena v mírně upravené verzi, která umožní použití krystalového rezonátoru běžně dostupného provedení.

(e-shop)